


| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.001 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 200 Ω |
| Length | 5 mm |
| Width | 3.2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 60 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 3.2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 8 MHz |
| Frequency Stability | 10 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.001 % |
| Load Capacitance | 10 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Series Resistance | 200 Ω |
| Schedule B | 8541600025 |
| Drive Level | 1 µW |
| Height - Seated (Max) | 1.1 mm |
| Operating Mode | Fundamental |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
